Napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu
.Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Zadanie: napisz krótką notatkę o prometeuszu tytanie Rozwiązanie:prometesz był tytanem który stworzył człowieka aby pomóc mu w przetrwaniu na ziemi wykradł z olimpu dla nich ogień a gdy oszukał bogów składając ofiarę z tłuszczu i kości zeus skazał go na okropne cierpienie został przykłuty do kaukazu i sęp wyżerał mu wątrobe, która codzień odrastałaOpowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów .. Prometeusz, Tezeusz, Ariadna, Persefona, Demeter Wyobraž sobie, Že masz przygotowaé scenariusz gry komputerowej na podstawie przygód Heraklesa.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Człowiek nie miał ich siły, był bezbronny i nieświadomy.. Przeczytaj uważnie tekst!. Natychmiast wyleciały z niej na świat wszelkie ludzkie nieszczęścia i choroby.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Za namową kobiety, otworzył beczkę.. Opowiada o tym co było na początku, o bogach, o powstaniu świata, jego elementach, o bohaterach, którzy posiadają niespotykane cechy.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Bohater gry bedzie musial — tak jak w micie — wykonaé dwanaŠcie prac.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z szóstego działu -cz. II.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Napisz opowiadanie z dialogiem i przedstaw w nim jakieś zabawne zdarzenie, w którym brał udział bohater literacki.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Prometeusz- jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia..

Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?

Temat 1.. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. O czym ma być, co powinien zawierać?. Zabił wołu i podzielił go na dwie części: najlepsze mięso przykrył skórą, a bezużyteczne kości - tłuszczem.Co zrobić żeby napisać własny mit?. Wrócił na ziemię i ofiarował go ludziom.. By pokuta Tytana była wieczna, każdej nocy odrastała mu ta część wątroby, którą w dzień .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu .. 18.04.2020 Polski Gimnazjum Opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu na jego podstawie opowiadanie twórcze .. Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"1) Na podstawie notatek z dnia 15.04.2020 o opowiadaniu twórczym postaraj się napisać historię Kopciuszka, gdyby nie zgubił pantofelka..

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. W II wieku n.e. motyw podjęty został przez Lukiana w dialogu pt.: Prometeusz albo Kaukaz, a także w innych dziełach - O ofiarach, Zeus wzięty na spytki, Bogowie miłości.Twór Prometeusza był jedynie zewnętrznie podobny do bogów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Niestety, gdy zobaczył co wybrał, rozgniewał się na Prometeusza i ukarał go za ten niecny podstęp, przykuwając go do skały i nasyłając sępy, by te zżerały mu wątrobę.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Napisz inne zakończenie mitu.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Nie wiedział co ma robić, aż wpadł mu do głowy doskonały plan.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu .. 16.06.2020 Polski Gimnazjum Napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu maxdemczuk49 maxdemczuk49 Odpowiedź: Jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był Prometeusz.. Znajdujemy go w tragedii Ajschylosa pt.: Prometeusz skowany (Prometeusz w okowach).. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Motyw mitu o Prometeuszu był podejmowany już we wczesnym antyku..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.

Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Szef postanowił, że da pieniądze pod warunkiem, że projekt będzie przypisany jego nazwisku.Prometeusz nie zgodził sie, by marzenie z dzieciństwa straciło swoją wartość.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Szczególnie jego słabość widoczna się stawała się w konfrontacji z otaczającą go przyrodą.Otwórz podręcznik na stronie 270. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. WTOREK, 19.05.2020r.. Ćwiczenia - do wyboru.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.. Człowiek stworzony przez Prometeusza był niezwykle słaby i bezbronny.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów i dowodzić, że dobrze znasz wybranego bohatera.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Akcja dzieje się dawno temu .Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Nie przerażaj się :) Mit to po prostu opowieść wyrażająca wierzenia danej społeczności.. Pamiętaj .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. Prometeusz nauczał człowieka jak mądrze korzystać z ognia, przekazywał wiedzę o liczbach, nauczył go też pisać.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .2.. Napisz wspólczesnq .Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Proszę wybrać jeden temat.. Pamiętaj, że: - opowiadanie składa się z 3 części,Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. to akurat nie napisane przeze mnie tylko skopiowane ale sens wyszedł by ten sam więc :::Mit o Prometeuszu::.. .Pewnego dnia Prometeusz udał sie do Zeusa prosić go o dofinansowanie na procesor do robota.. Po raz kolejny Prometeusz udał się po ogień niebieski.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyć- Znać treść mitu o Prometeuszu, str. 256-258, - Umieć napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu- str.269-270..Komentarze

Brak komentarzy.