Sprawdzian liczebniki niemiecki
1410 - vierzehnhundertzehn 13 kg - dreizehn Kilo(gramm) 5 l - fünf Liter 10,99 € - zehn Euro neunundneunzig Dostałem/-am jedynkę.Ich habe eine Eins bekommen.Test: rodzina po niemiecku :) Opis testu: podaj niemiecki odpowiednik członka rodziny podanego po polsku :) Liczba pytań: 18 Poziom: Średni Rozwiązany: 1594 razy Średnia ocena:Jest to klucz odpowiedzi do kartkówki z języka niemieckiego - liczebniki porządkowe.. W razie uwag proszę pisać prywatnie.Cyfry w języku niemieckim.. Która z podanych liczb to liczba dwanaście?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian niemiecki liczebniki porządkowe.. Rozpocznij quiz .. Uważaj na małe i duże litery, WPISUJ TAKŻE RODZAJNIKI.liczebniki porządkowe; liczebniki porządkowe, test z języka niemieckiego.. Wybierz zagadnienie i przetestuj się: Wskazówka Zaloguj się, aby zapisywać historię i wyniki Twojej nauki.Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Język niemiecki - poziom podstawowy (20 pytań) Zapraszamy do wypełnienia krótkiego testu językowego online, dzięki któremu nauczysz się sprawnie rozwiązywać zadania, które są obecnie elementem profesjonalnej rekrutacji w międzynarodowych firmach..

ilość materiałów: 4Liczebniki niemieckie.

Wskaż prawidłowy ciąg liczb: drei, vier, sechs acht, neun, zehnJ.. Rozpocznij testLiczebniki główne" 0.. Znając formę pisemną liczby, wiesz w jaki sposób te liczby wymawiać i jesteś w stanie je zrozumieć po niemiecku.Feiertage - 1-20 niemiecki - Liczebniki 1-20 - Liczebniki - Niemiecki - Liczebniki niemiecki - LICZEBNIKI 1-20 - LICZEBNIKI 1-20Tłumaczenie słowa 'sprawdzian' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.. Odmiana czasowników TV-visailu.. Liczby po niemiecku są jedną z najbardziej niezbędnych podstaw przy nauce tego języka.. Test składa się z jednego pytania .Do kluczowych umiejętności w języku niemieckim zaliczamy posługiwanie się liczebnikami, liczbami.. Specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli początkującym adeptom języka niemieckiego poznać zasady pisowni cyfr od 1 do 20 oraz podstawowe zasad .Niemieckie numery od 1 do 100. są używane do podawania godzin, lat, jednostek miar i cen oraz ocen w szkole.. - Jak to jest po niemiecku?. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Liczebniki - ćwiczenia online z niemieckiego.Liczebniki 3; Liczebniki 3, test z języka niemieckiego.. Rozpocznij testLiczebniki - ćwiczenia online z niemieckiego.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki..

Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 niemiecki.

Liczba pięć w języku niemieckim to: fünf elf acht: 2.. 25 pytań Język niemiecki beata2003pl.. ; Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).Liczebnik główny Liczebniki główne (die Grundzahlen) w języku niemieckim.. Do tego pierwszego członu (14 setek) dodajemy drugi człon: 10.. Edycja świąteczna!. W razie problemów, zapraszamy do naszego opisu liczebników w niemieckim.. Opinie naszych użytkowników.. Na torcie były .3 świeczki.Często nawet osoby nieuczące się niemieckiego znają pierwsze liczebniki w tym języku!. Pierwszy człon to 14 setek, ponieważ czternaście setek to nic innego jak liczba 1400 (policzcie sobie).. Przekonaj się sam!test o liczebnikach.. Numery od 1 do 100 są podawane jako cyfry lub liczby i muszą być zapisywane słownie po niemiecku.. Sprawdź w ćwiczeniach swoją znajomość niemieckich liczebników.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Liczebniki - ćwiczenia online z .sprawdzian niemiecki liczebniki porządkowe.pdf Testy \ Język niemiecki \ liczebniki porządkowe; liczebniki porządkowe, test z języka niemieckiego liczebniki porządkowe..

Liczebniki porządkowe - język niemiecki.

piszemy małą literą null, eins, zwei, drei .Liczebniki główne (die Grundzahlen) w języku niemieckim.. Liczby przydadzą nam się częściej, niż kolory, czy dni tygodnia, zastosowań jest wiele, w sklepie, w pracy itp. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku .Ćwiczenia - liczebniki 1.. 5 pytań Język niemiecki bartekorion2007.. Ty też?. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.Jest to klucz odpowiedzi do kartkówki z języka niemieckiego - liczebniki porządkowe.. Testy \ Język niemiecki \ liczebniki porządkowe; liczebniki porządkowe, test z języka niemieckiego liczebniki porządkowe.. Partizip II czasowników mocnych Onnenpyör .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10.. Sprawdźmy!. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Liczebniki porządkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka: - t(e) (do 20) - st(e) (od 20) Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel..

Czy wiesz co oznaczają te niemieckie słówka?

Znajomość liczb jest konieczna, gdyż przydaje nam się w życiu codziennym.. Liczebniki - kartkówka - Arkusz 1 .pdf Jest to kartkówka z liczebników porządkowych - Grupa I , która może być traktowana jako kartkówka, bądź powtórzenie do kartkówki z Języka niemieckiego, mojego autorstwa.Chcemy tę datę powiedzieć w języku niemieckim.. Po polsku będzie to brzmiało: czternaście setek dziesięć Co robimy?. Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są dop obrania w formacie PDF.. lub Jak dużo?. 15 września 2020 00:22 Przygotowawcze.. Uda Ci się policzyć do dziesięciu?. poniżej miliona piszemy łącznie.. zweitausendneunhundertsiebzig - 2 970. odpowiadają na pytania Ile?. Wykorzystujemy je podając godziny lub daty po niemiecku.. Jest to sprawdzian , który może być traktowany jako sprawdzian bądź powtórzenie do sprawdzianu z Języka polskiego z nieodmiennych części mowy, mojego autorstwa.. Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy.. Liczba sześć w języku niemieckim to: sieben vier sechs: 1.. Test przepyta Cię z 12 słówek i na końcu pokaże Twój wynik.. niemiecki dla dzieci - Liczby do 100..Komentarze

Brak komentarzy.